• Čeknito.cz ukaž svoje video
 • |
 • 160 035 videí
 • 173 787 uživatelů

Čeknito

Pomoc


Registrace

 1. Registrace uživatelů na www.ceknito.cz není povinná.
 2. Když se uživatel rozhodne zaregistrovat na Čeknito, vyplní registrační formulář, kde je povinen uvést svoje pravdivé údaje.
 3. Jestliže provozovatel Čeknito zjistí, že údaje, které uživatel uvedl při registraci nejsou pravdivé, může mu okamžite zrušit účet.
 4. Zaregistrováním se na Čeknito uživatel potvrzuje, že údaje, které poskytl jsou pravdivé.
 5. Zaregistrováním se na Čeknito uživatel dává provozovateli souhlas se zpracováním osobních údajů ve smyslu zákona č 13. 428/2002 Z.z. o ochraně osobních údajů.
 6. E-mailová adresa, kterou je nutné při registraci uvést, slouží pro identifikaci uživatele, zaslání registračního linku, nového hesla, posílání informací o nových akcích a rozesílaní reklamních e-mailů.
 7. Provozovatel se zavazuje neposkytnout osobní údaje uživatelů třetím osobám, bez jejich souhlasu.
 8. Za zneužití údajů třetí osobou, jako i jakékoliv následky anebo škodu způsobenou ztrátou přihlašovacích údajů uživatelem, provozovatel nenese žádnou zodpovědnost.

Zrušení registrace

Zrušení registrace může nastat dvěmi způsoby:
 1. uživatelem, kdy musí o celkové zrušení své registrace požádat písemně na info@ceknito.sk;
 2. provozovatelem, kdy uživatel poruší některé z pravidel a podmínek portálu Čeknito, anebo všeobecné závazné nařízení ČR.

Zapomněli jste heslo?

Po zadání přihlašovacího jména a následně nesprávného hesla Vám Čeknito položí otázku „Zapomněli jste heslo?“ pod přihlašovacími údaji. Po kliknutí na otázku stačí už jen vložit e-mail zadaný při registraci, na který Vám bude zaslán další postup k tomu, jak jednoduše získáte svůj účet zpět.

Jak vytvořit vlastní video?

Na nahrávání videa budete jednoduše potřebovat videokameru. Video zvládne nahrávat v dnešní době už i mnoho digitálních fotoaparátů, takže by s tím neměl být žádný problém. Video můžete nahrát i na webkameře anebo také na mobilním telefonu. Pokud máte video natočené, jednoduše ho nahrajte do počítače přes USB kabel, nebo přes čtečku paměťových karet (pokud se video nenahrává na pásku, ale na paměťovou kartu), prostředníctvím FireWire, nebo přes televízni kartu. Video si potom můžete upravit v některém z editačních programů jako jsou iMovie, Windows MovieMaker, Adobe Premiere, Pinnacle Studio, Ulead video, přes které si do videa můžete přidat titulky a různé efekty.

Jak nahraji video na čeknito?

 • video by mělo být ve formátu AVI (DivX), WMV, MPEG (MPG).
 • pokud chcete nahrát video na www.ceknito.cz, musíte být zaregistrovaný a přihlášený
 • když jste se úspěšne zaregistrovali, můžete si nahrát své video na Čeknito
 • video nahrajete tak, že na stránce Čeknito kliknete v menu na tlačítko Nahrej video a systém Vás hned přesune na další stránku.
 • v poli Kategorie si vyberete kategorii, do které se má video přiřadit
 • jestli ste si vybrali kategorii, pokračujete na dalším textovým poli vedle kterého je tlačítko Browse a vedle něj tlačítko Nahrej video.
 • klikněte na tlačítko Browse. Otevře se vám nové okno, v kterém si najdete svoje video a 1x na něj klikněte.
 • potom stiskněte tlačítko Otevřít (v pravém dolním rohu), okno se zavře a název videa zůstane napsaný v textovém poli na původní stránce.
 • pak stiskněte tlačítko Nahrej video a okamžite se začne video nahrávat na Čeknito
 • celý proces nahrávání (kolik času, kolik procent zůstává do nahrátí) vidíte na loaderu.
 • video je nahrané tehdy, když se na loaderu napíše 100% a hned potom vypíše "Video je nahrané".
 • video se zobrazí na stránce o několik minut později v příslušné kategórii.

Profil

Profil si může vyplnit každý zaregistrovaný uživatel. Nesmí však obsahovat nepravdivé údaje a porušovat pravidla uvedená v části o registraci. Profil obsahuje základní informace o uživateli, jenž v něm má možnost volně se vyjádřit o své osobě apod. Součástí profilu je i místo na fotografii, kterou si uživatel může, ale nemusí vložit, jakož i souhlas se zpracováním osobních údajů, pokud uživatel poskytuje při registraci své osobní údaje. Fotografie musí mít velikost maximálně 15 kB, přičemž bude zmenšená proporcionálně na šířku 130 px, doporučujeme proto fotografii zmenšit na uvedenou šířku. Ty fotografie, které nebudou vyhovovat pravidlům, dobrým mravům nebo zákonům ČR, budou okamžitě odstraněné.

Kanál?

Pro využívání vašeho osbního kanálu musíte mít vytvořené konto a přihlásit se. Do svého kanálu se dostanete po kliknutí na přihlašovací jméno v pravém horním rohu. Můžete ho upravit podle svých představ. Volba Můj účet vám umožní změnit všechno, co potřebujete. V nastavení kanálu můžete doplnit informace o kanálu, osobní a geografické informace, změnit jeho vzhled, organizovat videa a získat url kanálu.

Vzhled kanálu?

V nastavení kanálu zvolíte vzhled kanálu. Tady pod volbou barevný styl jednoduše změníte barvu kanálu na tu, která se vám nejvíce líbí. Po kliknutí na barevné bubliny můžete vpravo sledovat změny barvy v šabloně vzhledu kanálu. Ve výběru modulu označíte pouze ten, který se má zobrazovat ve vašem kanálu. Změny můžete sledovat vpravo v šabloně vzhledu kanálu. Můžete změnit i rozmístění modulů (kanál info, moje videa, moje oblíbené videa atd. ) jejich jednoduchým přenášením v šabloně. Pro přemístění klikněte na konkrétní modul a přetáhněte ho na místo, které vám vyhovuje.

Osobní fotografie?

Vaši profilovou fotografii (avatar) najdete rovněž ve volbě Můj účet. Při nastavení účtu zvolte osobní informace. Tady můžete nahrát libovolný obrázek, který je v souladu s pravidly, podporovaným formátem (jpg, gif, png) a jeho velikost je maximálně 15kb. K dispozici je i výběr avatarů, které jsme pro Vás připravili a ze kterých si vybere každý, kdo nechce vkládat vlastní foto.

Vložení videa jako hlavní video kanálu?

V nastavení kanálu zvolíte vzhled kanálu. Pod položkou „Vyber svoje zobrazované video“ máte na výběr dvě možnosti. Pod A nastavit jako hlavní video naposledy přidané nebo pod B nastavit hlavní video pomocí URL. Pokud si vyberete možnost A, označte položku „naposledy přidané video“ a následně klikněte na „Uložit“, pokud si ale vyberete možnost B, klikněte na položku „použij odkaz URL“, kde musíte zadat odkaz URL a potom ho uložit. Odkaz URL najdete vpravo u videa, které právě sledujete u avataru uživatela, který video přidal.

Flash Player?

Čeknito vyžaduje Flash Player. Pro jeho snadnou instalaci klikněte na následující odkaz.
Postup instalace:
 1. na zobrazené straně zrušte volbu Google Toolbar a zaškrtněte „I agree to the Adobe Flash Player”
 2. klikněte na volbu „Install now”
 3. potom se otevře další strana a v její horní části uvidíte panel s nápisem „This website wants to install …”. Po kliknutí na tento panel zvolte „Install Active X Control …”
 4. zobrazí se dvě možnostii „Install ” a „Dont install”, zvolte „Install”
 5. počkejte na dokončení instalace. Po jejím skončení by měla proběhnout animace s rotujícím písmenem F a textem „Adobe Flash Player sucessfully installed”

Odstranění komentáře?

Ne každý komentář je na správném místě. A už vůbec ne komentář vulgární, ponižují nebo napadající vaše video nebo osobu. Proto u každého videa, které přidáte, máte možnost mazání komentářů a tlačítko „Smazať“. Pokud si přejete, aby komentář k videu, který jste vybrali, byl odstraněný, klikněte jednoduše na volbu „Smazať“.

Pravidla

S pravidly a podmínkami portálu se můžete seznámit v sekci Pravidla.